Boks i MMA popularne wśród kobiet i młodych dziewcząt

Boks i MMA popularne wśród kobiet i młodych dziewcząt - Evolution

Sporty walki, w tym boks i MMA, od zawsze kojarzyły nam się raczej ze środowiskiem męskim. Dzisiejsza praktyka pokazuje jednak, że… nic bardziej mylnego! Od kilku lat bowiem to właśnie Panie stają się coraz częstszymi, stałymi bywalcami na sali treningowej czy macie, nie ustępując Panom ani na krok w sportowych zmaganiach.

Dlaczego sporty walki są tak popularne wśród kobiet – także młodych?

Odnalezienie jednej, w pełni satysfakcjonującej odpowiedzi może być niełatwym zadaniem. Czynników jest tak naprawdę wiele- począwszy od ogólnej popularyzacji sportów walki, poprzez większą odwagę w sięganiu po własne marzenia bez kompromisów, na chęci samorealizacji kończąc. Nie bez znaczenia jest też fakt, że jako Polacy możemy się pochwalić jedną z najbardziej utytułowanych mistrzyń mieszanych sztuk walki – Joanną Jędrzejczyk. Została ona pierwszą Polką w historii, która sięgnęła po najwyższe trofeum w tej arcytrudnej dyscyplinie- a mowa oczywiście o zdobytym pasie UFC w kategorii słomkowej w latach 2015-2017.

Zarówno wspomniana Joanna Jędrzejczyk, jak i inne z polskich mistrzyń- Karolina Kowalkiewicz czy Ewa Brodnicka, wyznaczyły kilka lat temu drogę dla młodych adeptek MMA czy boksu. Udowodniły także, że sporty walki wcale nie muszą być wyłącznie domeną mężczyzn- jednocześnie przecierając szlaki dla tysięcy młodych dziewczyn, które tak jak one, chcą sięgać po najwyższe laury w sportach walki.

Jak zatem sprawić, aby kobiece, sportowe ambicje mogły być realizowane bezpiecznie?

Warto wspomnieć, że sporty walki są niestety niezwykle kontuzjogenne. Dlatego też, aby zminimalizować ryzyko jakichkolwiek urazów, zalecamy dobór odpowiedniego sprzętu już przed pierwszym treningiem. W naszym sklepie znajdziecie najważniejszy ekwipunek zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych fighterek. Począwszy od kasków, czy ochraniaczy, na rękawicach i workach treningowych kończąc- od 30 lat sprzedajemy sprzęt najwyższej jakości, od najlepszych producentów – i to w przystępnych cenach!

Pełną ofertę znajdziecie w kategorii Boks i Sztuki Walki