Kaski bokserskie – o czym warto pamiętać

Kask bokserski MMA z kratą Evolution

Kiedy stawiamy pierwsze kroki na macie treningowej czy ringu bokserskim, z pewnością pamiętamy o ochraniaczach na zęby czy rękawicach. Jednak warto zauważyć, że czasami zdarza nam się zapomnieć o absolutnie kluczowym elemencie wyposażenia zarówno początkującego, jak zaawansowanego fightera. A mowa oczywiście o… kaskach! Poznaj zatem najważniejsze informacje na ich temat.

Dlaczego kaski są w zasadzie najważniejszym elementem wyposażenia w sportach walki?

Oczywiście dlatego, że… chronią najważniejszą część naszego ciała – głowę. I mimo tego, że bardzo często młodzi adepci sztuk walki pamiętają chociażby o ochraniaczach na łydki, to zdarza się, że zapominają właśnie o odpowiednim kasku. A przecież to urazy głowy są największym zagrożeniem dla naszego zdrowia, a także są najcięższe do ewentualnego leczenia.

Co warto wiedzieć o wyborze kasku ochronnego?

Przede wszystkim warto, aby nasz kask ochronny do sztuk walki był wykonany z solidnych materiałów i stworzony przez doświadczoną firmę z ugruntowaną pozycją na rynku. Dlatego też, w naszej ofercie znajdziecie kaski skórzane, które występują w kilku wariantach. Oferujemy zarówno kaski meczowe, jak i te z kratami chroniącymi nos. Część z naszych kasków posiada odczepianą kratę- dlatego też, w razie potrzeby, możesz ją odpiąć i cieszyć się egzemplarzem bez tego rodzaju ochrony.

Dodatkowo, wszystkie modele są regulowane rozmiarowo, dlatego możesz być pewny, że będą pasowały do kształtu Twojej głowy, jednocześnie szczelnie chroniąc zarówno czaszkę, jak i kości policzkowe. Wypełnione amortyzującą pianką, skutecznie zredukują siłę otrzymywanych ciosów.

Pytania? Piszcie i dzwońcie śmiało! Nasz zespół w razie potrzeby doradzi, na jaki rodzaj kasku do sportów walki najlepiej zdecydować się na konkretnym poziomie zaawansowania!